Leadership program pro malé a střední týmy / firmy / organizace

Možná to znáte...

 • Odchází od vás zaměstnanci ke konkurenci?
 • Každý si hraje na svém písečku a nic jiného ho nezajímá?
 • Strávíte spoustu času urovnáváním mezilidských sporů?
 • Jste zahlceni operativní agendou?
 • Máte dojem, že vaše produktivita, stejně jako celého vašeho týmu, by mohla být výrazně vyšší? 
 • Ztrácíte často trpělivost, ujíždí vám nervy, jedete energeticky na dluh?

Leader, manažer či majitel firmy má často oprávněný pocit, že je na všechno sám. Vedení lidí a podnikání je velká výzva. Uvítali byste externí podporu, která by vám pomohla definovat slabá místa, odhalit příčiny problémů a systematicky pracovat na pozitivní změně? Využít slabé oblasti jakožto příležitosti pro růst vaší firmy či týmu? Pro váš osobní a profesní růst? Pro skutečnou změnu?

Pokud ano, možná je leadership program Transformační výzva určený právě pro Vás!  

Čím je tento leadership program unikátní?

 • Díky 4-kompetenční 360° zpětné vazbě (4K/360ZP) mapuje vysoce přehledným a kvantitativně vyjádřeným způsobem čtyři základní oblasti leadershipu: styly vedení, komunikaci, emoční kompetence a kvalitu týmové spolupráce
 • Do rozvoje lidí zahrnuje nejen samotné lídry, ale celý jejich tým
 • Umožňuje vyzkoušet si kompletní 4K/360ZV zcela zdarma

Jedná se o transformaci, čili kvalitativní změnu. To však neznamená, že ji nelze kvantifikovat. Na začátku a po skončení výzvy získáte srozumitelné grafické ukazatele, díky nimž se na vlastní oči přesvědčíte, kam jste se posunuli.

Jedná se o výzvu – čili skutečná změna bude záležet hlavně na vás. My vám dodáme veškerou profesionální a systémovou podporu v podobě individuálně nastaveného koučinkového plánu a interaktivních workshopů.

Jak to funguje?

Krok 1

Nejdříve se sejdeme na nezávazné schůzce, při které si ujasníme, co konkrétně vás trápí a co byste rádi změnili.

Součástí prvního kroku je vytvoření tzv. 4kompetenční 360° zpětné vazby manažera/lídra (4K/360ZP). Ta vám pomůže odhalit a číselně vyjádřit, jaké konkrétní kompetence potřebuje vedoucí pracovník rozvinout:

 1. Leadership styly (koučovací styl / flexibilita leadership stylů)
 2. Komunikace (efektivita komunikace / zpětná vazba)
 3. Emoční kompetence (emoční sebeřízení / sociální dovednosti)
 4. Kvalita týmové spolupráce (týmová kultura / fáze týmu)

Krok 2

Ve druhém kroku si společně nastavíme seberozvojový plán manažera/lídra, který obnáší sérii koučovacích sezení na předem definovaná témata dle vyhodnocení 4K/360ZV.

Kromě toho pro vás na základě domluvy vytvoříme transformační rozvojový plán pro celý tým ve formě na míru vytvořených workshopů. Nejčastější téma workshopů se týkají těchto oblastí: 

 • Mindfulness
 • Firemní kultura
 • Motivace a smysl
 • Efektivní a nenásilná komunikace
 • Zvládání náročných emocí a stresu

Krok 3

Na závěr zpracujeme závěrečnou 4K/360ZV, díky které uvidíte Váš skutečný posun v pozici manažera/lídra. Je přehledně graficky zpracovaný a srozumitelně vyjádřený v číselné hodnotě.

Celková doba trvání transformační výzvy: 

Přibližně čtyři měsíce, nicméně přesná doba záleží na tom, jak je proces v konkrétní firmě nastavený. Tato doba představuje minimální základ, po níž lze pracovat na prohloubení nastavených změn i do budoucna.

S kým budete spolupracovat? 

Autorem programu je kouč a lektor František Lomský. Transformační výzvou Vás provede osobně, případně ve spolupráci s dalšími kolegy kouči/lektory. Co ho přivedlo k vytvoření tohoto programu?   

"Během svého profesního života jsem prošel různými pozicemi. Pracoval jsem v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, na Ministerstvu zemědělství, poté jako generální sekretář České jezdecké federace. 

V roce 2010 jsem založil společně se dvěma kamarády (Goncalo Sardinha, Jason Linton) zn. ISWARI, se kterou jsme představili v ČR tehdy zcela nový segment superpotravin (superfoods). Zaměřovali jsme se na výrobu tzv. funkčních a čistých veganských potravin (vysoce výživných, bez lepku, laktózy, barviv a konzervantů). Díky mezinárodnímu zakladatelskému týmu se značka ISWARI stala během několika let populární v mnoha evropských zemích. V roce 2019 jsme z osobních důvodů firmu předali novým majitelům a šli svojí vlastní cestou.

Celý život mě zajímá psychologie, fungování lidské mysli a meditace. Ve svém volném čase vedu intenzivní kurzy meditace vhledu (tzv. vipassaná). Více než dvacet let, od roku 2000, se aktivně věnuji mindfulness - v roce 2022 mně vyšla v nakladatelství Pointa (Albatros Média) kniha Mindfulness: co vám ještě neřekli. Vnímám, jaký vliv má mentální nastavení na efektivitu, vztahy a celkovou spokojenost v životě. Jako podstatné vidím to, abychom se nesoustředili jen na samotný výkon, ale současně na způsob, jakým ho dosahujeme. Často je to na úkor duševní pohody, přičemž být v pohodě je obvykle primárním motivem, proč se za vysokými výkony ženeme. Není to paradox? Nevidím velký smysl v úspěšném byznyse, pokud je spojený s vyčerpáním, stresem a negativními mezilidskými vztahy. Naopak chápu mentální rovnováhu, zdravý emoční život a fungující vztahy založené na respektu jako základ dlouhodobého úspěchu, nejen v podnikání.

Toto přesvědčení je mojí hlavní motivací, proč se od roku 2019 věnuji koučinku, lektorování měkkých dovedností a výuce mindfulness."

Cena:

Varianta 1: Samotná 4K/360ZV bez asistence kouče: ZDARMA!

4K/360ZV si můžete ve firmě zpracovat i sami. Dostanete know-how pro zmapování čtyř základních kompetencí úspěšného manažera/lídra, a to zcela zdarma!

Pro získání kompletních podkladů a instrukcí mě kontaktujte prostřednictvím formuláře na konci této stránky.

Důležité body pro vlastní zpracování 4K/360ZV:

 • 4K/360ZV je vhodná pro manažery/lídry týmů, které jsou již usazené. ZV poskytne impulz k posunutí kvality práce manažera/lídra a jeho týmu na novou úroveň. Předpokladem je zájem jak manažera/lídra, tak celého týmu o skutečnou pozitivní změnu.
 • Pozitivní přístup všech, kteří se ZV účastní, je důležitý mimo jiné i pro nezaujaté hodnocení, jehož cílem je pomoct manažerovi/lídrovi lépe zvládat svoji roli. Je potřeba se vyhnout takovému pojetí, kdy hodnotitelé ZV pochopí jako možnost dát to hodnocenému manažerovi/lídrovi "pěkně sežrat".
 • Tato ZV se nehodí pro týmy, které se teprve vytváří, protože je u nich obtížné pracovat se stupněm důvěry, která je pro kvalitní a otevřené poskytnutí ZV nezbytná.
 • 4K/360ZV neříká nic o tom, co dělá manažer/lídr dobře nebo špatně. Je to pouze pohled ostatních blízkých spolupracovníků manažera/lídra, který přináší cenný vhled do jeho práce, nicméně je vždycky zatížený subjektivním pohledem hodnotitelů. Proto je potřeba ZV brát jako surový vstupní materiál.

Pokud si nejste jisti, že dokážete splnit výše uvedené podmínky, můžete se na mě kdykoli obrátit, rád vás 4K/360ZV provedu (viz varianta 2). Nejde totiž jen o vyplnění dotazníku, ale zejména o interpretaci celkových výsledků. Ta vám poskytne skutečný vhled do toho, jak si jako lídr a váš tým stojíte.

Varianta 2: Samotná 4K/360ZV s asistencí kouče: 2.500 Kč.
ZDARMA, je-li součástí koučovací série (viz varianta 3) nebo Transformační výzvy (viz varianta 4)
  

Cena samotné vstupní 4K/360ZV s asistencí kouče zahrnuje:

 • Vstupní instrukce, komunikace s hodnotitely
 • Zpracování výsledků a vytvoření přehledného grafického výstupu vč. číselného hodnocení
 • Jedno koučovací sezení (60 min.) věnované rozboru výsledků a nastavení seberozvojových oblastí 

Varianta 3: 4K/360ZV a 6 sezení leadership koučinku: 11.900 Kč

Tato varianta zahrnuje:

 • Zpracování úvodní 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného rozboru výsledků a nastavení seberozvojových oblastí: ZDARMA
 • 6 koučovacích sezení (60 min) zaměřených na rozvoj manažerských/leadership kompetencí. Cena jednoho koučovacího sezení je 1.700 Kč.
 • Zpracování závěrečné 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného vyhodnocení výsledků celé koučovací série. Cena = 1.700 Kč 

Celá série koučovacích sezení trvá přibližně 3 měsíce. Na jejím začátku a na jejím konci dostanete grafický výtup 4kompetenční 360° ZV, díky kterému si můžete vyhodnotit skutečný progres v rámci jednotlivých leadership kompetencí. 

Varianta 4: Kompletní transformační výzva: 46.500 Kč

Cena kompletní transformační výzvy zahrnuje: 

 • Zpracování úvodní 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného rozboru výsledků a nastavení seberozvojových oblastí: ZDARMA 
 • 6 koučovacích sezení (60 min) zaměřených na rozvoj manažerských/leadership kompetencí. Cena jednoho koučovacího sezení je 1.500 Kč. 
 • 3 na míru vytvořené workshopy (každý v trvání 4 hod.), které se týkají aktuálních témat pro vaši  organizaci. Nejčastěji se jedná o efektivní komunikaci a vztahy, práci s náročnými emocemi, mindfulness, smysl a motivaci či firemní kulturu. Cena jednoho workshopu je 12.500 Kč. 
 • Zpracování závěrečné 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného vyhodnocení výsledků celé koučovací série a workshopů.

Zaujala vás Transformační výzva?