Leadership program pro malé a střední týmy / firmy / organizace

Možná to znáte...

 • Odchází od vás zaměstnanci ke konkurenci?
 • Každý si hraje na svém písečku a nic jiného ho nezajímá?
 • Strávíte spoustu času urovnáváním mezilidských sporů?
 • Jste zahlceni operativní agendou?
 • Máte dojem, že vaše produktivita, stejně jako celého vašeho týmu, by mohla být výrazně vyšší? 
 • Ztrácíte často trpělivost, ujíždí vám nervy, jedete energeticky na dluh?

Leader, manažer či majitel firmy má často oprávněný pocit, že je na všechno sám. Vedení lidí a podnikání je velká výzva. Uvítali byste externí podporu, která by vám pomohla definovat slabá místa, odhalit příčiny problémů a systematicky pracovat na pozitivní změně? Využít slabé oblasti jakožto příležitosti pro růst vaší firmy či týmu? Pro váš osobní a profesní růst? Pro skutečnou změnu?

Pokud ano, možná je leadership program Transformační výzva určený právě pro Vás!  

Čím je tento leadership program unikátní?

 • Díky 4-kompetenční 360° zpětné vazbě (4K/360ZP) mapuje vysoce přehledným a kvantitativně vyjádřeným způsobem čtyři základní oblasti leadershipu: styly vedení, komunikaci, emoční kompetence a kvalitu týmové spolupráce
 • Do rozvoje lidí zahrnuje nejen samotné lídry, ale celý jejich tým
 • Umožňuje vyzkoušet si kompletní 4K/360ZV zcela zdarma

Jedná se o transformaci, čili kvalitativní změnu. To však neznamená, že ji nelze kvantifikovat. Na začátku a po skončení výzvy získáte srozumitelné grafické ukazatele, díky nimž se na vlastní oči přesvědčíte, kam jste se posunuli.

Jedná se o výzvu – čili skutečná změna bude záležet hlavně na vás. My vám dodáme veškerou profesionální a systémovou podporu v podobě individuálně nastaveného koučinkového plánu a interaktivních workshopů.

Jak to funguje?

Krok 1

Nejdříve se sejdeme na nezávazné schůzce, při které si ujasníme, co konkrétně vás trápí a co byste rádi změnili.

Součástí prvního kroku je vytvoření tzv. 4kompetenční 360° zpětné vazby manažera/lídra (4K/360ZP). Ta vám pomůže odhalit a číselně vyjádřit, jaké konkrétní kompetence potřebuje vedoucí pracovník rozvinout:

 1. Leadership styly (koučovací styl / flexibilita leadership stylů)
 2. Komunikace (efektivita komunikace / zpětná vazba)
 3. Emoční kompetence (emoční sebeřízení / sociální dovednosti)
 4. Kvalita týmové spolupráce (týmová kultura / fáze týmu)

Krok 2

Ve druhém kroku si společně nastavíme seberozvojový plán manažera/lídra, který obnáší sérii koučovacích sezení na předem definovaná témata dle vyhodnocení 4K/360ZV.

Kromě toho pro vás na základě domluvy vytvoříme transformační rozvojový plán pro celý tým ve formě na míru vytvořených workshopů. Nejčastější téma workshopů se týkají těchto oblastí: 

 • Mindfulness
 • Firemní kultura
 • Motivace a smysl
 • Efektivní a nenásilná komunikace
 • Zvládání náročných emocí a stresu

Krok 3

Na závěr zpracujeme závěrečnou 4K/360ZV, díky které uvidíte Váš skutečný posun v pozici manažera/lídra. Je přehledně graficky zpracovaný a srozumitelně vyjádřený v číselné hodnotě.

Celková doba trvání transformační výzvy: 

Přibližně čtyři měsíce, nicméně přesná doba záleží na tom, jak je proces v konkrétní firmě nastavený. Tato doba představuje minimální základ, po níž lze pracovat na prohloubení nastavených změn i do budoucna.

S kým budete spolupracovat? 

Autorem programu je kouč a lektor František Lomský. Transformační výzvou Vás provede osobně, případně ve spolupráci s dalšími kolegy kouči/lektory. Co ho přivedlo k vytvoření tohoto programu?   

"Během svého profesního života jsem prošel různými pozicemi. Pracoval jsem v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, na Ministerstvu zemědělství, poté jako generální sekretář České jezdecké federace. 

V roce 2010 jsem založil společně se dvěma kamarády (Goncalo Sardinha, Jason Linton) zn. ISWARI, se kterou jsme představili v ČR tehdy zcela nový segment superpotravin (superfoods). Zaměřovali jsme se na výrobu tzv. funkčních a čistých veganských potravin (vysoce výživných, bez lepku, laktózy, barviv a konzervantů). Díky mezinárodnímu zakladatelskému týmu se značka ISWARI stala během několika let populární v mnoha evropských zemích. V roce 2019 jsme z osobních důvodů firmu předali novým majitelům a šli svojí vlastní cestou.

Celý život mě zajímá psychologie, fungování lidské mysli a meditace. Ve svém volném čase vedu intenzivní kurzy meditace vhledu (tzv. vipassaná). Více než dvacet let, od roku 2000, se aktivně věnuji mindfulness - v roce 2022 mně vyšla v nakladatelství Pointa (Albatros Média) kniha Mindfulness: co vám ještě neřekli. Vnímám, jaký vliv má mentální nastavení na efektivitu, vztahy a celkovou spokojenost v životě. Jako podstatné vidím to, abychom se nesoustředili jen na samotný výkon, ale současně na způsob, jakým ho dosahujeme. Často je to na úkor duševní pohody, přičemž být v pohodě je obvykle primárním motivem, proč se za vysokými výkony ženeme. Není to paradox? Nevidím velký smysl v úspěšném byznyse, pokud je spojený s vyčerpáním, stresem a negativními mezilidskými vztahy. Naopak chápu mentální rovnováhu, zdravý emoční život a fungující vztahy založené na respektu jako základ dlouhodobého úspěchu, nejen v podnikání.

Toto přesvědčení je mojí hlavní motivací, proč se od roku 2019 věnuji koučinku, lektorování měkkých dovedností a výuce mindfulness."

Cena:

Varianta 1: Samotná 4K/360ZV s asistencí kouče: 2.500 Kč.

ZDARMA, je-li součástí koučovací série (viz varianta 2) nebo kompletní Transformační výzvy (viz varianta 3)  

Cena samotné vstupní 4K/360ZV s asistencí kouče zahrnuje:

 • Vstupní instrukce, komunikace s hodnotitely
 • Zpracování výsledků a vytvoření přehledného grafického výstupu vč. číselného hodnocení
 • Jedno koučovací sezení (60 min.) věnované rozboru výsledků a nastavení seberozvojových oblastí 

Varianta 2: 11.900 Kč

 • 4K/360ZV
 • koučovací série (6 sezení leadership koučinku)

Tato varianta zahrnuje:

 • Zpracování úvodní 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného rozboru výsledků a nastavení seberozvojových oblastí: ZDARMA
 • 6 koučovacích sezení (60 min) zaměřených na rozvoj manažerských/leadership kompetencí. Cena jednoho koučovacího sezení je 1.700 Kč.
 • Zpracování závěrečné 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného vyhodnocení výsledků celé koučovací série. Cena = 1.700 Kč 

Celá série koučovacích sezení trvá přibližně 3 měsíce. Na jejím začátku a na jejím konci dostanete grafický výtup 4kompetenční 360° ZV, díky kterému si můžete vyhodnotit skutečný progres v rámci jednotlivých leadership kompetencí. 

Varianta 3: Kompletní transformační výzva 46.500 Kč

 • 4K/360ZV
 • koučovací série (6 sezení leadership koučinku) 
 • 3 workshopy vytvořené na míru

Cena kompletní transformační výzvy zahrnuje: 

 • Zpracování úvodní 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného rozboru výsledků a nastavení seberozvojových oblastí: ZDARMA 
 • 6 koučovacích sezení (60 min) zaměřených na rozvoj manažerských/leadership kompetencí. Cena jednoho koučovacího sezení je 1.500 Kč. 
 • 3 na míru vytvořené workshopy (každý v trvání 4 hod.), které se týkají aktuálních témat pro vaši  organizaci. Nejčastěji se jedná o efektivní komunikaci a vztahy, práci s náročnými emocemi, mindfulness, smysl a motivaci či firemní kulturu. Cena jednoho workshopu je 12.500 Kč. 
 • Zpracování závěrečné 4K/360ZV, vč. jednoho koučovacího sezení (60 min.) věnovaného vyhodnocení výsledků celé koučovací série a workshopů.

Zaujala vás Transformační výzva?