MINDFULNESS
8-TÝDENNÍ KURZ
od 10. 5. 2023 (středy) 

Chcete se vypořádat se stresem, obavami, zahlcenou myslí či vyčerpáním? Zvýšit svoji frustrační toleranci? Pořád vás něco honí, nejvíc vy sami sebe? Pak je pro vás mindfulness ideální cestou, jak to změnit! Díky ní máte právě teď možnost naučit se meditovat, získat nadhled, objevit svůj vlastní klidný střed, zdroj duševní energie a životního optimismu.

Místo: Roztylské sady 1103/4, 141 00 Praha Spořilov

Termíny:

10. 5. / 17. 5. / 24. 5. / 31. 5. / 7. 6. / 14. 6. / 21. 6. / 28. 6. 

Kurz trvá 8 týdnů. Každý týden probíhá jedno setkání od 18:00 hod. v délce 2'15 hodiny

Kapacita kurzu je 8 účastníků, protože tento počet umožňuje maximálně indiviuální přístup.

Počet zbývajících míst: 3

Ukázková lekce zdarma (60 min)

Váháte, zda vám bude sedět tento kurz? Uvítali byste nejprve malou ochutnávku? V tom případě máte možnost přihlásit se na 60minutovou lekci zdarma, při které si vyzkoušíte vedenou meditaci a mindfulness cvičení. Budete se také moct na cokoli zeptat. Nebudete tak kupovat zajíce v pytli!

Ukázkové lekce se konají v Centru Lotus, Dlouhá 2, Praha 1

Příští termín ukázkové lekce: 20. března 2023, 17:00 hod.

Vše o ukázkové lekci a možnost registrace ZDE

František Lomský (lektor)
František Lomský (lektor)

Vydejte se na cestu - sami k sobě


Lékem, který už pomohl velké spoustě lidí od stresu, nejistoty, obav, úzkostí a mentální zahlcenosti, je rozvinutí plně vědomého prožívání přítomnosti tady a teď. Není to žádný pseudo-zázračný lék, který zařídí, že vše bude najednou zalité sluncem. Na to už byly vynalezeny růžové brýle. Mindfulness ale umí mnohem víc:
 • Začnete lépe rozumět svému vnitřnímu světu ukrytému v nevědomí. Tento pocit lze přirovnat k topícímu se, který najednou vystrčí hlavu nad hladinu a může se nadechnout.
 • Zjistíte, jak si sami působíte problémy a trápení. (Prozradím vám teď jedno tajemství: život občas přináší náročné situace k řešení, ale problémy a trápení vznikají v té záhadné kouli, kterou nosíme všichni na krku)
 • Postupně se naučíte vidět svět takový, jaký skutečně je, bez šedých brýlí. Ne tak, jak si ho jenom představujete.
 • Díky tomu v sobě naleznete zdroj energie, budete prožívat výzvy života s větším nadhledem, naučíte se pracovat s vlastní myslí a náročnými emocemi, a také rozvinout mentální dovednosti, jež prohloubí váš pocit duševní pohody. 
Foto: Pointa, Michaela Šedová
Foto: Pointa, Michaela Šedová

Pár slov o mě


"Mindfulness jsem začal praktikovat před více jak dvaceti lety, v roce 2000, a od té doby se stala pevnou součástí mého života. Díky ní jsem pochopil, jak si emoční stres či napětí způsobujeme hlavně sami sobě. Především jsem však získal skvěle fungující nástroje na jejich rozpuštění, které mně umožnily nalézt stabilní střed uvnitř sebe sama, který máme všichni kdykoli k dispozici. Stres a většinu problémů si totiž vytváříme většinou tím, že se vyčerpáváme bojem sami se sebou namísto toho, abychom reagovali v souladu s proudem života. Vědomý život v přítomnosti nám pak odhalí skutečnou krásu života, vůči které jsme byli předtím slepí, ač jsme ji měli vždy na dosah.

Jsem obsahovým spoluautorem meditační aplikace Calmio, v pražském Centru Lotus vedu pravidelné meditace pro veřejnost a jsem autorem knihy "Mindfulness: co vám ještě neřekli".

Absolvoval jsem desítky týdenních či delších tréninků v mindfulness meditaci (tzv. retreatů) pod skvělými učiteli v Česku i v zahraničí - celkem se jedná o 2 100 hodin intenzivního tréninku. I mnohem kratší praxe v trvání několika málo týdnů však vnáší do života úlevu od stresu, napětí, obav či zahlcení a prohlubuje pocit sebejistoty a životní pohody. Rád se s vámi o své zkušenosti podělím."

František Lomský, lektor

Tématické okruhy kurzu:

 • Co je mindfulness a 10 mýtů o ní 
 • Co na to věda? 
 • Praktická sebepoznávací cvičení 
 • Nácvik různých druhů meditace a soustředění 
 • Jak na stres? 
 • Vědomá práce s myšlenkami 
 • Za vším hledejme pocity 
 • Jak poznat svoje emoce a vědomě je integrovat? 
 • Všímavá komunikace v mezilidských vztazích 
 • Pozitivní stavy mysli jako klíč ke štěstí 
 • Proč si působíme trápení a jak se osvobodit od sebelimitujících vzorců? 
 • Neustálá změna a věčná přítomnost - jak najít svůj klidný střed uprostřed vířícího života

Co řekli o kurzu předchozí účastníci:

"Na kurz mindfulness jsem se přihlásila, ačkoli jsem s mindfulness už měla předchozí zkušenost. I tak mě ale kurz velmi mile překvapil a předčil má očekávání. Každá hodina byla skvěle strukturovaná, vybraná témata, která jsme v kurzu procházeli, byla přínosná, relevantní a mohla jsem v nich mindfulness ihned integrovat do svého života. Také velmi oceňuji, že to nebyla jen teorie (která byla skvěle sepsaná do praktického průvodce), ale vždy byla součástí hodiny i praxe na začátku a na konci setkání. František má bohaté zkušenosti a znalosti v této oblasti a hlavně má dar lidským a srozumitelným způsobem předávat i složitá témata a učinit je uchopitelnější, abychom si je tak mohli ve svém životě lépe zvědomit. Kurz byl zkrátka opravdu skvělý a dal mi do života vše potřebné, abych mohla v mindfulness praxi pokračovat sama i nadále." (Kateřina)

"Před kurzem mi byla diagnostikována úzkostná porucha, která vznikla v souvislosti s jiným zdravotním problémem. V rámci KBT terapií jsme několikrát narazili na pojem "mindfulness", a proto jsem začala hledat kurz, který by mě naučil aplikovat mindfulness v praxi. Cítila jsem, že to může být na jedné straně cesta, jak vyřešit svůj zdravotní problém, na straně druhé, že to může mít celkově pozitivní přínos pro můj život. Když jsem tedy narazila na tento kurz, neváhala jsem a přihlásila jsem se. Moje úzkosti skoro vymizely a cítím se více vyrovnaná, klidnější a šťastnější. Ať už řešíte nějaký zdravotní problém, či se jen necítíte spokojení, nebo máte chuť ve svém životě něco změnit, neváhejte a zkuste tento kurz. Mohu ho jen vřele doporučit. Lektor mindfulness skutečně rozumí a dokáže vám pomoci ji pochopit a každodenně ji aplikovat ve vašem životě. Na Františkovi oceňuji odbornost, schopnost naslouchat a ochotu řešit individuální potřeby, které jsou přínosné pro celou skupinu. A také ochotu, chuť a vůli nabídnout něco víc, nad rámec kurzu." (Marie)

O tom, že je mindfulness technika, která má výsledky v práci se zklidněním, s traumatem, jsem se dočetla v knize Tělo sčítá rány. Jelikož pracuji ve zdravotnictví a často se setkávám s traumatem, které na mou psychiku působí, rozhodla jsem se, že tuto techniku vyzkouším na vlastní kůži. Abych ji eventuálně mohla doporučit dále. Mívám pocity úzkosti a trpím nespavostí, moje myšlenky mě často dokáží ovládnout. Proto nejvíce oceňuji efekt laskavě popsané techniky práce s myšlenkami. Věřím, že je spoustu způsobů, jak s myšlenkami pracovat, ale až díky mindfulness programu jsem pocítila, jaké to je nebýt v jejich vlivu, jen je pozorovat, nehodnotit. Nakročila jsem na cestu k tomu, že moje myšlenky se mi dějí, je to v pořádku, mohu do nich vstoupit, ale nemusím, mohu je pozorovat z pohledu pozorovatele. Cítím hlavně díky tomuto, že jsem klidnější a lépe spím. Na kurzu oceňuji Františkovy odpovědi na jakékoli dotazy, které padaly ze stran ostatních kolegů, dále na milou, laskavou atmosféru a na dobré rozložení meditačních cvičení, jiných cvičení a výkladu. Jelikož mám ráda fakta, tak jsem vděčná za tištěné materiály, do nichž jsem si mohla vpisovat další postřehy z hodin. K tomu je velmi čtivě napsaná kniha, kterou doporučuji. Moc děkuji, že jsem mohla být součástí. (Tea)

"I přesto, že jsem byla vůči mindfulness zpočátku skeptická a na kurz jsem se přihlásila především ze zvědavosti, první rychlé pokroky na sebe nenechaly dlouho čekat. Naučila jsem se lépe vztahovat k sobě a tudíž i k okolnímu světu - snáze si uvědomuji, co chci a proč to vlastně chci. A také už vím, kam se můžu kdykoli vrátit - k sobě. Právě proto, že život tvoří vztahy, tohle všechno bych nejspíš neobjevila, nebýt Františkova osobního, přátelského přístupu a jeho otevřenosti." (Markéta)

"Do kurzu jsem se přihlásila hlavně ze zvědavosti; ráda zkouším nové věci. Upřímně jsem si před zahájením kurzu o mindfulness nic nezjišťovala. Představovala jsem si, že nám bude lektor ukazovat různé cesty a způsoby, kterými lze dosáhnout vnitřního klidu a vyrovnanosti, což se mi jevilo jako něco, co je přesně pro mě. :-). A nezklamalo mě to, naopak! Získala jsem spoustu inspirace pro další práci na sobě. Kurz mi pomohl k tomu, abych si lépe uvědomila své vlastní pocity a emoce, a také přijímat a upřímně si přiznat ty negativní". (Kamila)

Jak kurz probíhá?

 • Jedna lekce trvá 2 hodiny čistého času (od 18:00 do 20:15, vč. 15 min přestávky).
 • Každá lekce se skládá z TEORIE, PRAKTICKÉHO VÝCVIKU (cvičení, meditace), SPOLEČNÉHO SDÍLENÍ a ODPOVĚDÍ NA OTÁZKY.
 • Z každé lekce je pořizován ZVUKOVÝ ZÁZNAM v MP3, který dostanete k dispozici.
 • INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A NÁSLEDNÁ PODPORA: otázky lze klást nejen během lekce, ale i mezi nimi. Po skončení kurzu se můžete účastnit návazných NEFORMÁLNÍCH MINDFULNESS SETKÁNÍ ZDARMA na podporu své praxe. Největší výzvou je totiž udržet si motivaci k praktikování mindfulness i po skončení kurzu a mimo podpůrnou skupinu.
 • V ceně kurzu obdržíte PODROBNÝ PADESÁTISTRÁNKOVÝ MANUÁL formátu A4 s probíranou látkou a všemi cvičeními.
 • Kurz je vhodný pro úplné ZAČÁTEČNÍKY I MÍRNĚ POKROČILÉ v mindfulness tréninku či meditaci.
 • Maximální POČET ÚČASTNÍKŮ JE OMEZEN NA OSM. Důvod je ten, že právě skupina pěti až osmi lidí je ideální počet, který umožňuje individuální přístup, nejvyšší osobní zapojení a zároveň efektivní podporu ostatních členů skupiny.
 • Praxi mindfulness si mohou účastníci kurzu prohloubit na tzv. Mindfulness Day, což je intenzivní celodenní workshop (9:30 až 17:00 hod.)  Místo konání je Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha 1. Účastníci 8týdenního kurzu mindfulness na něho mají 20% slevu.

Cena kurzu: 5 400 Kč 

Registrace do kurzu
(zahájení 10. 5. 2023)

Před zakoupením kurzu se na mě můžete obrátit s případnými dotazy na   mindfulcoaching.cz@gmail.com, případně mně zavolat na 737 851 629. Rád vám sdělím další informace, které třeba na této stránce postrádáte.