MINDFULNESS
UKÁZKOVÁ LEKCE
Termín: 20. 3. 2023 (pondělí) 

Mindfulness - vědomé prožívání přítomnosti tady a teď, je lékem, který už pomohl velké spoustě lidí od stresu, nejistoty, obav, úzkostí a mentální zahlcenosti. Během 8týdenního kurzu se můžete naučit meditovat, získat nadhled, objevit svůj klidný střed, zdroj duševní energie a životního optimismu.

Místo: Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha 1

Možná si nejste jistí, zda je mindfulness vhodná právě pro vás. Neumíte si pod ní představit nic konkrétního. Máte obavu, že třeba vyhodíte peníze za něco, co stejně nebude fungovat. Anebo že na to prostě nemáte talent. V tom případě je tato 60minutová ukázková lekce zdarma určena právě pro vás! 

Zjistíte, že mindfulness může zvládnout doslova každý. Schopnost uvědomovat si, co prožíváme teď a tady, je totiž naší vrozenou a zcela přirozenou schopností. Při tréninku mindfulness se ji pouze učíme vědomě rozvíjet a používat.

Co vás na ní čeká?

  • Vedená meditace body-scan
  • Praktické mindfulness cvičení
  • Základní informace o mindfulness
  • Možnost na cokoli se zeptat

Ukázkové lekce (60 min) se konají v Centru Lotus, Dlouhá 2, Praha 1 (doslova pár kroků od Staroměstského náměstí). 

Termín nejbližší ukázkové lekce: 20. března 2023, 17:00-18:00 hod.

Pár slov o mě


  • Autor knihy "Mindfulness: co vám ještě neřekli?" (Pointa / Albatros Media 2022)
  • Obsahový spoluautor meditační aplikace Calmio
  • Od roku 2012 vedu meditace pro veřejnost v Centru Lotus, Praha 1
  • 2 100 hodin intenzivní praxe na retreatech v ČR a zahraničí (od roku 2000 do současnosti)

"Mindfulness jsem začal praktikovat před více jak dvaceti lety, v roce 2000, a od té doby se stala pevnou součástí mého života. Díky ní jsem pochopil, jak si emoční stres či napětí způsobujeme hlavně sami sobě. Především jsem však získal skvěle fungující nástroje na jejich rozpuštění, které mně umožnily nalézt stabilní střed uvnitř sebe sama, který máme všichni kdykoli k dispozici. Stres a většinu problémů si totiž vytváříme většinou tím, že se vyčerpáváme bojem sami se sebou namísto toho, abychom reagovali v souladu s proudem života. Vědomý život v přítomnosti nám pak odhalí skutečnou krásu života, vůči které jsme byli předtím slepí, ač jsme ji měli vždy na dosah.

Jsem obsahovým spoluautorem meditační aplikace Calmio, v pražském Centru Lotus vedu pravidelné meditace pro veřejnost a v roce 2022 mně vyšla kniha "Mindfulness: co vám ještě neřekli".

Absolvoval jsem desítky týdenních či delších tréninků v mindfulness meditaci (tzv. retreatů) pod zkušenými učiteli v Česku i v zahraničí - celkem se jedná o 2 100 hodin intenzivního výcviku. I mnohem kratší praxe v trvání několika málo týdnů však vnáší do života úlevu od stresu, napětí, obav či zahlcení a prohlubuje pocit sebejistoty a životní pohody. Rád se s vámi o své zkušenosti podělím."

František Lomský, lektor

Příští 8týdenní kurz začíná již 10. 5. 2023. Více info na: 

Kurzy mindfulness 2023

Registrace na ukázkovou lekci

Pokud máte nějaký dotaz, můžete se na mě obrátit na  mindfulcoaching.cz@gmail.com, případně mně zavolat na 737 851 629.