Kdo jsem?

Profesionální kouč s výcvikem v Academy of Coaching Excellence, jenž je akreditován dvěma mezinárodními asociacemi koučinku ICF a EMCC. Současně pořádám kurzy mindfulness, kterou sám praktikuji od roku 2000. 

Kdo jsem? Na tuto otázku asi nelze dát nikdy úplnou odpověď. Žil jsem a žiji mnoho rolí, jsem každou z nich, a zároveň také úplně žádnou z nich. Po ukončení VŠ studia jsem pracoval v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, na Ministerstvu zemědělství a později jako generální sekretář České jezdecké federace. Velkou část života jsem se aktivně věnoval jezdeckému sportu. V mých 40 letech jsem pověsil sedlo na hřebíček a spoluzaložil úspěšnou mezinárodní značku ISWARI zaměřenou na výrobu zdravých veganských a bio potravin. Díky tomu jsem získal každodenní zkušenosti ze světa byznysu se všemi benefity i výzvami, jako je organizace pracovního života, stresové situace a vedení týmu zaměstnanců. 

Celý dospělý život se zabývám porozumění sobě samému, fungování lidské mysli v celé své šířce i hloubce a jejímu vlivu na harmonii v našem každodenním životě. Přes dvacet let se věnuji praxi mindfuless, stejnou dobu buddhistické meditaci vhledu vipassaná. Od roku 2001 působím ve společnosti Buddha Mangala a v pražském Buddhistickém centru Lotus, kde vedu skupiny zájemců o meditaci.

Rád cestuji a do srdce se mně zapsaly zejména dvě země. Jedou z nich je Indie kvůli své přepestré minulosti i současnosti a také proto, že jsem tam potkal některé inspirativní učitele jógy a meditace. Druhou zemí je Španělsko, jelikož z ní pochází moje životní partnerka a díky ní i část mojí rodiny. Soužití s člověkem z odlišného kulturního prostředí je neocenitelnou studnicí životních situací, při nichž je nutné umět se podívat na svět očima toho druhého.

Absolvoval jsem profesionální trénink koučování podle metodiky ICF (International Coaching Federation) a EMCC (European Mentoring and Coaching Council). Jedná se o dvě nejprestižnější mezinárodní organizace, které zodpovídají za kvalitu vzdělávání koučů, jejich akreditace a dohlíží nad výkonem jejich činnosti. Díky tomu je činnost koučů podrobována pravidelné supervizi a podléhá přísným etickým pravidlům. Více o etickém kodexu zde.