O mně

  • Certifikovaný kouč s mezinárodní akreditací EMCC. Výcvik koučinku jsem absolvoval v Academy of Coaching Excellence, jejíž studijní program je akreditován dvěma mezinárodními koučinkovými asociacemi ICF a EMCC a rovněž Ministerstvem školství. 
  • Mindfulness terapeutTerapie založená na mindfulness a meditaci propojuje západní přístup k psychoterapii s mindfulness a meditací. Jedná se o vědecky ověřenou a vysoce funkční metodu, která již pomohla velkému množství lidí.  
  • Lektor mindfulness, kterou praktikuji od roku 2000. Absolvoval jsem v souhrnu cca 2 100 hodin intenzivní praxe v mindfulness meditaci (tzv. vipassaná) na retreatech v ČR i zahraničí pod vedením zkušených učitelů (mj. Ashin Ottama, Sean Pritchard, Steve Armstrong, Chritopher Titmuss, Bhante Sujiva). 
  • Autor knihy Mindfulness: co vám ještě neřekli? (Pointa / Albatros Média, 2022).
  • Obsahový spoluautor první české meditační aplikace Calmio

Moje milníky:

  • Od roku 2019 do současnosti: mentální kouč, lektor mindfulness
  • Od roku 2010 do současnosti: vedení meditačních setkání pro veřejnost v pražském Centru Lotus (Dlouhá 2, Praha 1)
  • 2010-2019: Spoluzakladatel a majitel firmy na výrobu bio/veganských potravin pod mezinárodní značkou ISWARI
  • 2005-2010: Generální sekretář České jezdecké federace
  • 1993-2005: inspektor chovu koní na Ministerstvu zemědělství ČR, výzkum chovu koní v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, parkurový jezdec 

Kdo jsem? Na tuto otázku asi nikdo z nás nemůže dát úplnou odpověď, protože všichni procházíme během života mnoha rolemi. Po ukončení VŠ studia jsem pracoval v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, na Ministerstvu zemědělství a později jako generální sekretář České jezdecké federace. Velkou část života jsem se aktivně věnoval jezdeckému sportu. V mých 40 letech jsem pověsil sedlo na hřebíček a spoluzaložil mezinárodní značku ISWARI zaměřenou na výrobu zdravých veganských a bio potravin. Díky tomu jsem získal každodenní zkušenosti ze světa byznysu se všemi benefity i výzvami, jako je řízení společnosti, organizace pracovního života, stresové situace či vedení týmu zaměstnanců. 

Celý dospělý život se zabývám porozumění sobě samému, fungování lidské mysli v celé své šířce i hloubce a jejímu vlivu na harmonii v našem každodenním životě. Přes dvacet let se věnuji praxi mindfuless a stejnou dobu buddhistické meditaci vhledu (tzv. vipassaná). Působím ve společnosti Buddha Mangala a v pražském buddhistickém Centru Lotus, kde vedu od roku 2008 meditace pro veřejnost.

Rád cestuji a do srdce se mně zapsaly zejména dvě země. Jedou z nich je Indie kvůli své přepestré minulosti i současnosti a také proto, že jsem tam potkal některé inspirativní učitele jógy a meditace. Druhou zemí je Španělsko, jelikož z ní pochází moje životní partnerka a díky ní i část mojí rodiny. Soužití s člověkem z odlišného kulturního prostředí je neocenitelnou studnicí životních situací, při nichž je nutné umět se podívat na svět očima toho druhého.

Absolvoval jsem profesionální trénink koučování podle metodiky ICF (International Coaching Federation) a EMCC (European Mentoring and Coaching Council). Jedná se o dvě nejprestižnější mezinárodní organizace, které zodpovídají za kvalitu vzdělávání koučů, jejich akreditace a dohlíží nad výkonem jejich činnosti. Díky tomu je činnost koučů podrobována pravidelné supervizi a podléhá přísným etickým pravidlům. Více o etickém kodexu zde.