webinář zdarma

MOUDROST EMOCÍ

Jak vědomě zvládat emoce s pomocí mindfulness a meditace

13. září 2023, 19:00 až 19:45

Emoce jsou mocné psychické energie. Ve své nejhorší podobě nás dokáží stáhnout do panických strachů, obav, žárlivosti, nenávisti, smutku či deprese. Na druhou stranu nás doprovázejí ve formě nadšení, štěstí či úžasu během nejkrásnějších okamžiků života.

Na tomto webináři se naučíte emoce lépe vnímat a rozlišit jejich zdravou podobu od jejich neprospěšné formy, která je zdrojem zbytečné emoční bolesti. 

Co vás na webináři čeká?

  • Meditace zaměřená na hlubší vnímání pocitů
  • Dozvíte se, jak rozlišit zdravé emoce od těch nezdravých, které mohou vést v dlouhodobém měřítku k rozvoji psychických potíží (deprese, úzkosti) 
  • Prakticky si ukážeme, jak transformovat nezdravé emoce do jejich prospěšné formy, tak aby vaše pocity nebyly překážkou, ale naopak zdrojem duševně šťastného života

Lektor: František Lomský

  • Autor knihy Mindfulness: co vám ještě neřekli (2022, Pointa / Albatros Media)
  • Obsahový spoluautor první české meditační aplikace Calmio
  • Lektor mindfulness, průvodce meditací vhledu (vipassaná), terapeut, mentální kouč

Sféra emocí a pocitů není oddělitelná od jakéhokoli osobního rozvoje, cesty sebepoznání či duchovní praxe. Nejde o to být nad pocity, případně emoce kontrolovat či eliminovat. Pocity a emoce jsou energií, kterou můžeme prožívat méně či více vědomě – podle toho se mohou stát příčinou strasti, bolesti a utrpení, anebo naopak radosti, naplnění a štěstí. 

V rámci své terapeutické a koučovací praxe se zaměřuji na hlubší roviny prožívání, kde právě emoční nastavení, společně s našimi nevědomými postoji, vytváří naši subjektivní realitu. Zvědomění těchto oblastí má přímý dopad na naše sebevnímání a sebeprožívání.

S meditací jsem začal v roce 1997, od roku 2001 se věnuji zejména buddhistické meditaci vhledu (vipassaná). Absolvoval jsem více než dva tisíce hodin intenzivní meditační praxe na retreatech v ČR a zahraničí pod vedením zkušených učitelů (Ashin Ottama, Sean Pritchard, Steve Armstrong, Christoph Titmuss, Bhante Sujiva ad.). Rád se s vámi potkám na některém z kurzů mindfulness či meditace, případně v Centru Lotus, kde vedu pravidelné meditace zdarma otevřené pro veřejnost. 

Zajímá vás téma vědomého prožívánání emocí? Mrkněte na třídílný prezenční workshop Moudrost emocí (14.10./11.11./9.12.2023), který začíná již brzy!

Na tomto workshopu se naučíte emoce prožívat vědomě, zvládat jejich negativní projevy, porozumět jejich mechanismu, integrovat je do běžného života, transformovat jejich energii na podpůrnou a vyživující, a rozvinout pocity, které vás přivedou na cestu probuzení do přítomného okamžiku.

Přihláška na webinář

Po vyplnění a odeslání přihlášky budete přesměrováni na potvrzovací stránku, na které najdete odkaz na platformu ZOOM, na níž webinář proběhne. Nemusíte si do počítače nic stahovat, stačí jen v uvedený čas (13.9.2023 v 19:00 hod.) kliknout na odkaz. Pokud máte jakékoli dotazy, napište mně na mindfulcoaching.cz@gmail.com, nebo mě zavolejte na +420 737 851 629.