Ragi Kadirgamar v Praze

Advaita satsangy: 21.-24. července 2023

Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha 1

"Už jste tím, co hledáte - nekonečné a věčné vědomí.
Toto uvědomění je dostupné každé lidské bytosti - tady a teď."

Ragi pochází ze Srí Lanky, jeho původ je indicko-francouzský, od ranného věku získával vzdělání ve Švýcarsku a Velké Británii. Polovinu svého života prožil v Evropě a polovinu v Asii. 

V roce 2004 potkal Rameshe Balsekara, svého času překladatele Nisargadatty Maharaje v indické Bombaji. Toto setkání dramaticky změnilo Ragimu život - poznal ho jako svého gurua, duchovního učitele. V roce 2008 spirituální hledání ustalo a nyní již více než deset let Ragi sdílí skrze vlastní přímou zkušenost Advaitu (ne-duální nauku), a to svým osobitým přátelským způsobem. Okrajově se stále věnuje své původní profesi architekta a holistickému udržitelnému designu. 

V současné době je usazený v Portugalsku, předtím pobýval řadu let v indickém Tiruvannamalai poblíž svaté hory Arunáčaly. Rád s lidmi sdílí neduální učení advaity, aby jim pomohl najít svoji skutečnou podstatu - na skupinových i individuálních setkáních, v Evropě i Asii. Duchovní vedení zahrnuje konceptuální ukazatele, zkoumání, vnitřní objevování či sebedotazování v tradici Ramany Maharšiho, různé typy meditací a praxe z jiných duchovních tradic - včetně léčivých praktik, které se naučil od učitelů, které měl to štěstí na své cestě vnitřního uzdravování potkat.

Rozhovor s Ragim o jeho pohledu na Advaitu
Více videií na YouTube kanálu Ragi advaita 

"Vše je to, co jsem... Jsem vším"

Co je to satsang?

Satsang je prostorem lásky, otevřenosti a hlubokého objevování, který nám dává možnost skrze diskuzi a zkoumání provádět duchovní pátrání. Na svých setkáních Ragi vyzývá účastníky k otázkám a sdílení, ale vždycky obrací jejich pozornost k základní esenci toho, čím už jsme, k pochopení, které je stále zde - byť často v zastřené podobě. Advaita / neduální nauka je univerzální a nereligiózní učení - soubor konceptů, ukazatelů, sebedotazování a zkoumání, který odstraňuje závoj zahalující základní přirozenost života. Toto přímé a současně velmi prosté uvědomění rozpouští mentální a emoční utrpení a nechává vystoupit na povrch přirozenou radost, sebepřijetí a pokoj. Vědomí, že jsme vždycky přebývali ve svém domově, v našem Self, umožní vnímat proud života jako harmonickou všezahrnující celistvost.

Témata satsangů

Jednotlivé satsangy budou věnovány dle potřeb aktuálních účastníků těmto tématům: vedená meditace, duchovní rozprava, praxe sebedotazování v neduální nauce, rozpuštění psycho-emocionálního utrpení, uvolňování energetických blokád, práce s traumatem. Je vhodné přijít na první satsang v pátek večer - podle účastníků pak Ragi pracuje s jejich osobními tématy v průběhu víkendu.

Překlad z angličtiny je zajištěný.

Místo 

Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha 1

Časový rozpis

PÁTEK 21. 7.

18:00-20:00 (Dobrovolný příspěvek se platí na místě, doporučená částka je 250 Kč)

SOBOTA 22. 7.

Satsang 1: 10:00-12:00
Satsang 2: 14:00-16:00
Satsang 3: 17:00-19:00
(Cena za jeden satsang je 250 Kč, čili za celý den 750 Kč. Příspěvek bude vybírán na místě při příchodu.)

NEDĚLE 23. 7.

Satsang 1: 10:00-12:00
Satsang 2: 14:00-16:00
Satsang 3: 17:00-19:00
(Cena za jeden satsang je 250 Kč, čili za celý den 750 Kč. Příspěvek bude vybírán na místě při příchodu.)

PONDĚLÍ 24. 7.

Dhammatalk (rozprava o Buddhově nauce): 17:30-19:30, rozprava bude následována 45min meditací v rámci skupiny Buddha Mangala.

Téma: Nedualita v Buddhově učení
(Dobrovolný příspěvek se platí na místě, doporučená částka je 250 Kč). 

V průběhu celého víkendu je možné vždy přijít na jeden konkrétní 2hod. satsang, nebo na celý den (sobota/neděle).

Není nutná registrace předem.

Individuální setkání

Během pátku a pondělí lze využít možnosti osobního setkání s Ragim, které věnuje individuálnímu léčení na energetické úrovni, rozpuštění emočních blokád apod. Osobní setkání trvá 60-90 min. Doporučená cena je 1.500 Kč. Pokud by to byla pro někoho příliš vysoká částka, lze zaplatit 1.000 Kč. 

Na osobní setkání je nutné se registrovat! Registraci lze provést osobně během satsangu nebo na telefonu s českým číslem 737 851 629 (sms/volání). Před každým setkáním Ragi potřebuje s konkrétním člověkem mluvit - buď během satsangu, a pokud zájemce o osobní setkání nebude na satsangu přítomný, je nutné s Ragim absolvovat tento hovor telefonicky.

Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte mě na 737 851 629 nebo na e-mailu f.lomsky@gmail.com

František Lomský

Sledujte událost na FB: