Na čaj s koučem

Řešíte pracovní či osobní problémy, se kterými si nevíte rady? Toužíte po změně, procházíte krizí nebo nezvládáte svoji práci? Babské rady přátel nepomáhají a už nevíte, kudy dál? V tom případě se můžete obrátit na profesionálního kouče. Zcela zdarma a bez závazků :-).

Každý týden mám vyhrazené jedno 30minutové okno na on-line konzultaci. Uděláme si čaj, pustíme si ZOOM a budeme mít na sebe půl hodiny, během které se mně můžete svěřit s tím, co vás trápí. Vyzkoušíte si tak koučink na vlastní kůži a můžete se snáze rozhodnout, zda se do něho případně pustíte naplno. Služby poskytuji on-line nebo osobně v Praze. 

Váš kouč František Lomský


Pár slov o mě

Jsem certifikovaným koučem a této profesi se věnuji od roku 2019. Nicméně o tajemství lidské mysli se zajímám celý život. Od roku 2000 se věnuji meditaci vhledu (tzv. vipassaná) a také mindfulness, kterou rovněž předávám jako lektor. Podílel jsem se jako obsahový spoluautor na meditační aplikaci Calmio. V roce 2022 mně vyšla kniha "Mindfulness: co vám ještě neřekli?" Po mnoho let vedu pravidelné meditace pro veřejnost v pražském Centru Lotus. Jako kouč se zaměřuji na tzv. transformační koučink, který využívá mnoho osvědčených psychologických přístupů jako jsou KBC (kognitivně-behaviorální koučink), MBCC (kognitivní koučink založený na mindfulness) či Gestalt koučink

Co je transformační koučink?

Tento druh koučinku je typický tím, že řeší příčiny problémů na hlubších psychologických rovinách. Proto se někdy popisuje jako koučink pod hladinou. Řada běžných potíží, se kterými lidé přicházejí, má totiž původ ve skrytých mentálně-emočních vzorcích, které nás negativně ovlivňují. Nejsme schopni využít náš plný potenciál, utápíme se ve stále stejných myšlenkách a pocitech a točíme se v kruhu. Mohou za to naše nevědomá iracionální, jádrová a sebelimitující přesvědčení, vnitřní kritik či disociovaná část naší osobnosti. Zvědomění těchto vzorců a jejich následná transformace vedou k tomu, že nás přestanou blokovat. Výsledkem je nalezení vlastního zdroje energie a motivace, a také rozevření celé palety nových možností, jak dosáhnout kýženého cíle nebo žádoucí změny. Díky tomu má koučink přímý pozitivní dopad na reálný osobní a pracovní život.

Jaká témata můžete koučinkem vyřešit? 

Kladete si níže uvedené otázky? Toto je patnáct nejčastějších témat, se kterými se jako kouč u klientů setkávám.

 • "Kudy a jak dál?" (Téma: Priority, životní a pracovní vize) 
 • "Proč dělám právě tohle?" (Téma: Motivace, smysl)  
 • "Mám na to? Což když selžu?" (Téma: Sebedůvěra, sebehodnota, vnitřní kritik)  
 • "Tuhle práci už dělat nemohu!" "Jak začít s novou kariérou či podnikáním?" (Téma: Nastartování nové kariéry) 
 • "A co teď? Jsem zoufalá/zoufalý" (Téma: Řešení zdánlivě neřešitelné situace) 
 • "Já se s ní/ním/nimi snad nedomluvím!" (Téma: Mezilidské vztahy a komunikace) 
 • "Práci miluji, ale život mně utíká mezi prsty." (Téma: Rovnováha mezi profesním a osobním životem)
 • "S tím chci konečně přestat! S tím chci konečně začít!" (Téma: Změna neuspokojivých návyků)
 • "Proboha, proč jsem zase reagoval takto?" "Nechci se takto cítit!" (Téma: Zvládání emocí) 
 • "Každá půlka mého já chce něco jiného" (Téma: Vnitřní dilema)
 • "Jsem pořád v jednom kole, už nemůžu dál!" (Téma: Časová zahlcenost)
 • "Nic mě nebaví. Z ničeho nemám radost." (Téma: Vyhoření, dlouhodobá nespokojenost, frustrace)
 • "Co teď? Jak to dopadne? Což když se rozhodnu špatně?" (Téma: Rozhodování, obavy z budoucnosti, nejistota)
 • "Proč s tím nejsem schopná/schopný začít? (Téma: Prokrastinace)
 • "Pořád mně v hlavě šrotuje, trápí mě obavy, budím se ze spánku" (Téma: Stres) 

Pokud jste se v některé z otázek poznali, pak je koučink tím pravým řešením pro vás!

Jak koučink probíhá?


Budu si s vámi povídat, ale nečekejte pokec jako s kámoškou u kafe či kamarádem u piva :-). Umění koučinku je založené na dovednosti pokládat funkční otázky - proto se vás budu hodně ptát. Kouč zásadně nikomu neradí. Používám strukturovaný dialog, který vychází z moderních psychologických poznatků a jeho cílem je pomoct vám vnímat celou šířku vaší reality, odhalit vaše vnitřní blokády a nakonec je překonat. Díky tomu objevíte zdroj vlastní energie, celou paletu nových možností a také způsob, jak skrze ně dosáhnout vašeho cíle či naplnit vaše potřeby a záměry. Kouč vás na této cestě podporuje a doprovází. Po celou dobu si určujete, jakým směrem se chcete ubírat, máte vždy absolutní svobodu vlastní volby a také za ni přebíráte veškerou zodpovědnost. Zdá se Vám to náročné? Může to takové být, ale není se čeho bát. S čím větší opravdovostí, otevřeností a odvahou se do procesu vrhnete, tím budou vaše výsledky lepší. A hlavně skutečně vaše vlastní!

Reference

"Františka jako kouče jsem potkala v době, kdy jsem se rozhodla skoncovat s několikaletým tématem - nastoupení na novou manažerskou pozici. Do té doby jsem si s ním nevěděla rady. Souhlasila jsem proto vyzkoušet koučink, i když jsem o něm moc nevěděla. Udělala jsem dobře. Nejen že se mé téma vyřešilo a já jsem byla povýšena na nové manažerské místo, na němž jsem velmi spokojená, ale navíc mně v domácnosti přibyl i živý psí přírůstek, což byl žádoucí by-product našich sezení. To vše se událo během pouhých šesti sezení. Na Františkově koučování se mi líbil velmi nenucený a lidský přístup, kterým přirozeně navodil atmosféru důvěry a podpory, ve které jsem mohla být sama sebou a aktivně participovat. Když bylo zapotřebí, tak mě František velmi citlivě představil techniky, které mě stimulovaly k novým zamyšlením a otázkám a vedly k žádoucí změně. Nejlepší na celém procesu bylo to, že jsem neměla vůbec pocit, že na něčem "pracuji" (jako je tomu u terapií). Koučování doporučiji všem, kteří jsou připraveni a chtějí skutečnou změnu. František je rozhodně správnou volbou!" (Martina Jílková, manažerka v ADP Employer Services)

"Děkuji za všechna ta sezení, každé pro mě mělo velkou hodnotu, každé mi něco přineslo a posunulo mě někam dál. Vypadalo to, že jsme si jen tak povídali, a přitom to ve skutečnosti bylo mnohem mnohem víc, v různých oblastech mě to naťuklo, a aniž bych si to vůbec uvědomovala, postupně pak vše různě dozrávalo a nastartovalo to u mě další procesy a uvědomění, a nové náhledy. Nechal jste mě si to vše uvědomit sama, jen jste pootevřel dveře, ale ostatní jste nechal na mě, nevnutil jste mi, co vidíte, nechal jste mě vidět. A nechal jste mě si plně uvědomit, že jsem to já, kdo to vidí. Klidně a lidsky, bylo příjemné cítit, že přede mnou nestojí svaté moudro, které mě přišlo hodnotit, ale člověk, který také vnímá, cítí, a je někde na své cestě a s pokorou přistupuje k všemu ostatnímu, to u mě k vám vytvořilo velkou důvěru, která určitě byla klíčem k tomu, aby se stalo vše ostatní. Moc děkuji." (Kateřina Kratochvílová, manažerka v automotive společnosti)

"František působí jako přirozený profesionální kouč s velmi solidním základem v mindfullness. Dobře zvládnuté techniky, pozorný, intuitivní. V mém případě zafungoval jako průvodce v době, kdy jsem potřebovala projít změnou. Velmi mě potěšil jeho přístup transformačního koučování. Tento přístup měl v mém případě dopad nejen na profesionální kariéru, ale i na jemnou proměnu - ještě lepší porozumění přístupu sama k sobě." (Tereza Kerle, dance performer)

"Františka jsem si ke koučování vybrala na základě jeho osobního příběhu a zkušeností. Líbí se mi, že je to člověk, který dokáže vést milionový byznys a zároveň se umí obrátit do svého nitra skrze meditační praxi. Snoubí v sobě harmonicky vnitřní i vnější poznání. V rámci koučinku mi dokázal odkrýt, v čem se v rámci plánování mých pracovních projektů ztrácím, a dokázal mě navést k jednoduchým principům, které mi během pár týdnů pomohly konkrétní kroky skutečně zrealizovat. Naše setkávání se nesla v přirozenosti a vzájemné důvěře." (Lenka Nechvátalová, reportérka ČT)

Sezení s Františkem mně velmi pomohla. Od samého začátku bylo zřejmé, že se jedná o profesionála, který je čestný, empatický, umí naslouchat, správně analyzovat a používat strategie, které jsou maximálně vhodné v konkrétní situaci. Je velmi lidský a má mnoho zkušeností napříč obory. Pomohl mně definovat vlastní hodnoty a všímat si svých priorit. Některé momenty byly velmi emotivní, ale musím říct, že jsem se vždy cítila v souladu sama se sebou, podporována a respektována. Dokázal se zaměřit na to, s čím jsem potřebovala pomoct a přirozeně mi pomohl, abych sama objevila, co mě paralyzovalo, a abych odhalila svoje strachy a limity a naučila se s nimi pracovat. Během sezení používal velmi názorné metafory, díky kterým se mně náhle rozsvítilo a vše bylo najednou jinak. Tyto AHA momenty mně ve skutečnosti pomohly nejen pro téma, se kterým jsme pracovali, ale používám je také v ostatních oblastech a momentech svého života, což je fantastické! Velmi děkuji, Františku. (Dulka Carreras, zdravotní sestra)

"Koučink pana Lomského mne velmi pozitivně překvapil. Kouč mi neukázal cestu, ale donutil mne přemýšlet, kudy se chci sama ubírat. Naučil mne zvažovat možnosti racionálně, oprostit se od matoucích pocitů a emocí. Nabyté zkušenosti jsem nevyužila pouze pro konkrétní problém, se kterým jsem původně přišla, ale využívám je i nadále. Především mi pomohl nahlédnout do svého já, zjistit, co vlastně chci a kudy chci dál kráčet. Mnoho věcí si není člověk ochoten přiznat, správný koučink ho nenásilně nasměruje. Pod dohledem kouče jsem se nebála analyzovat i nepříjemné věci, které ve výsledku napomohly k řešení." (Monika Brucknerová, parkurová jezdkyně)

Kontaktní formulář

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje, ozvu se Vám co nejdříve zpět.