MINDFULNESS DAY:
"Vnitřní kritik a komunikace"
Den plný sebepoznávacích cvičení a meditace
28. 1. 2023 (sobota) 

Chcete si prohloubit praxi mindfulness? Věnovat celý den sebepoznávacím cvičením, meditacím, výkladu a učení se skrze vzájemné sdílení? Tento kurz navazuje na 8týdenní kurz mindfulness, ale jeho předchozí absolvování není podmínkou! 

Místo: Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha 1

Základní informace:

Celodenní kurz je určený zejména pro ty, kteří už prošli 8týdenním kurzem mindfulness a chtějí si prohloubit praxi rozvíjení bdělé pozornosti. Předchozí účast na 8týdenním kurzu ale není podmínkou. Meditace trvají 20 min, což zvládne i začátečník. Kurz probíhá od 9:00 do 17:00 hod., přestávka na oběd 12:30-13:30. 

František Lomský (lektor)
František Lomský (lektor)

Vydejte se na cestu - sami k sobě


Lékem, který už pomohl velké spoustě lidí od stresu, nejistoty, obav, úzkostí a mentální zahlcenosti, je rozvinutí plně vědomého prožívání přítomnosti tady a teď. Není to žádný pseudo-zázračný lék, který zařídí, že vše bude najednou zalité sluncem. Na to už byly vynalezeny růžové brýle. Mindfulness ale umí mnohem víc:
  • Postupně se naučíte vidět svět takový, jaký skutečně je, bez šedých brýlí. Ne tak, jak si ho jenom představujete.
  • Začnete lépe rozumět svému vnitřnímu světu ukrytému v nevědomí. Tento pocit lze přirovnat k topícímu se, který najednou vystrčí hlavu nad hladinu a může se nadechnout.
  • Zjistíte, jak si sami působíte problémy a trápení. (Prozradím vám teď jedno tajemství: život občas přináší náročné situace k řešení, ale problémy a trápení vznikají v té záhadné kouli, kterou nosíme všichni na krku)
Foto: Pointa, Michaela Šedová
Foto: Pointa, Michaela Šedová

Pár slov o mě


"Mindfulness jsem začal praktikovat před více jak dvaceti lety, v roce 2000, a od té doby se stala pevnou součástí mého života. Díky ní jsem pochopil, jak si emoční stres či napětí způsobujeme hlavně sami sobě. Především jsem však získal skvěle fungující nástroje na jejich rozpuštění, které mně umožnily nalézt stabilní střed uvnitř sebe sama, který máme všichni kdykoli k dispozici. Stres a většinu problémů si totiž vytváříme většinou tím, že se vyčerpáváme bojem sami se sebou namísto toho, abychom reagovali v souladu s proudem života. Vědomý život v přítomnosti nám pak odhalí skutečnou krásu života, vůči které jsme byli předtím slepí, ač jsme ji měli vždy na dosah.

Jsem obsahovým spoluautorem meditační aplikace Calmio, v pražském Centru Lotus vedu pravidelné meditace pro veřejnost a jsem autorem knihy "Mindfulness: co vám ještě neřekli".

Absolvoval jsem desítky týdenních či delších tréninků v mindfulness meditaci (tzv. retreatů) pod skvělými učiteli v Česku i v zahraničí - celkem se jedná o 2 100 hodin intenzivního tréninku. I mnohem kratší praxe v trvání několika málo týdnů však vnáší do života úlevu od stresu, napětí, obav či zahlcení a prohlubuje pocit sebejistoty a životní pohody. Rád se s tebou o své zkušenosti podělím."

František Lomský, lektor

Co na kurzu objevíte?

  • Jaká je vaše primární a stínová podosobnost
  • Co má společného s vnitřním kritikem
  • Jak souvisí s pocitem vlastní sebehodnoty
  • Proč ovlivňuje vaši komunikaci
  • Z jakého důvodu je blokem pro vaši kreativitu a potenciál
  • Co můžete udělat pro transformaci vnitřního kritika, aby se stal součástí vašeho systému vnitřní podpory

V tomto kurzu se naučíte pracovat se svým vnitřním kritikem: jak ho rozpoznat, porozumět jeho projevům a motivacím, a také jak ho integrovat, aby se z něho nakonec stal dobrý průvodce. Transformace vnitřního kritika vede mimo jiné k úlevě při komunikaci, zejména v blízkých vztazích. Díky praktickým cvičením si prohloubíte schopnost plně naslouchat sobě i druhým, uvědomíte si svoje komunikační vzorce a také jejich vliv na způsob, jakým komunikujete. 

Co řekli o mých kurzech předchozí účastníci:

"Na kurz mindfulness jsem se přihlásila, ačkoli jsem s mindfulness už měla předchozí zkušenost. I tak mě ale kurz velmi mile překvapil a předčil má očekávání. Každá hodina byla skvěle strukturovaná, vybraná témata, která jsme v kurzu procházeli, byla přínosná, relevantní a mohla jsem v nich mindfulness ihned integrovat do svého života. Také velmi oceňuji, že to nebyla jen teorie (která byla skvěle sepsaná do praktického průvodce), ale vždy byla součástí hodiny i praxe na začátku a na konci setkání. František má bohaté zkušenosti a znalosti v této oblasti a hlavně má dar lidským a srozumitelným způsobem předávat i složitá témata a učinit je uchopitelnější, abychom si je tak mohli ve svém životě lépe zvědomit. Kurz byl zkrátka opravdu skvělý a dal mi do života vše potřebné, abych mohla v mindfulness praxi pokračovat sama i nadále." (Kateřina)

"Před kurzem mi byla diagnostikována úzkostná porucha, která vznikla v souvislosti s jiným zdravotním problémem. V rámci KBT terapií jsme několikrát narazili na pojem "mindfulness", a proto jsem začala hledat kurz, který by mě naučil aplikovat mindfulness v praxi. Cítila jsem, že to může být na jedné straně cesta, jak vyřešit svůj zdravotní problém, na straně druhé, že to může mít celkově pozitivní přínos pro můj život. Když jsem tedy narazila na tento kurz, neváhala jsem a přihlásila jsem se. Moje úzkosti skoro vymizely a cítím se více vyrovnaná, klidnější a šťastnější. Ať už řešíte nějaký zdravotní problém, či se jen necítíte spokojení, nebo máte chuť ve svém životě něco změnit, neváhejte a zkuste tento kurz. Mohu ho jen vřele doporučit. Lektor mindfulness skutečně rozumí a dokáže vám pomoci ji pochopit a každodenně ji aplikovat ve vašem životě. Na Františkovi oceňuji odbornost, schopnost naslouchat a ochotu řešit individuální potřeby, které jsou přínosné pro celou skupinu. A také ochotu, chuť a vůli nabídnout něco víc, nad rámec kurzu." (Marie)

"I přesto, že jsem byla vůči mindfulness zpočátku skeptická a na kurz jsem se přihlásila především ze zvědavosti, první rychlé pokroky na sebe nenechaly dlouho čekat. Naučila jsem se lépe vztahovat k sobě a tudíž i k okolnímu světu - snáze si uvědomuji, co chci a proč to vlastně chci. A také už vím, kam se můžu kdykoli vrátit - k sobě. Právě proto, že život tvoří vztahy, tohle všechno bych nejspíš neobjevila, nebýt Františkova osobního, přátelského přístupu a jeho otevřenosti." (Markéta)

"Do kurzu jsem se přihlásila hlavně ze zvědavosti; ráda zkouším nové věci. Upřímně jsem si před zahájením kurzu o mindfulness nic nezjišťovala. Představovala jsem si, že nám bude lektor ukazovat různé cesty a způsoby, kterými lze dosáhnout vnitřního klidu a vyrovnanosti, což se mi jevilo jako něco, co je přesně pro mě. :-). A nezklamalo mě to, naopak! Získala jsem spoustu inspirace pro další práci na sobě. Kurz mi pomohl k tomu, abych si lépe uvědomila své vlastní pocity a emoce, a také přijímat a upřímně si přiznat ty negativní". (Kamila)

Cena kurzu: 950 Kč

Registrace na Mindfulness Day

Před zakoupením kurzu se na mě můžete obrátit s případnými dotazy na   mindfulcoaching.cz@gmail.com, případně mně zavolat na 737 851 629. Rád vám sdělím další informace, které třeba na této stránce postrádáte.