Kdo jsem

Kouč, trénink v rámci EMCC (Evropská rada pro mentoring a koučink)

Kdo jsem? Na tuto otázku asi nelze dát nikdy úplnou odpověď. Žil jsem a žiji mnoho rolí, jsem každou z nich, a zároveň také žádnou z nich. Po ukončení VŠ studia jsem pracoval v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, na Ministerstvu zemědělství a později jako generální sekretář České jezdecké federace. Velkou část života jsem se aktivně věnoval jezdeckému sportu. V mých 40 letech jsem pověsil sedlo na hřebíček a spoluzaložil úspěšnou mezinárodní firmu zaměřenou na výrobu zdravých veganských a bio potravin. Díky tomu jsem získal každodenní zkušenosti ze světa byznysu se všemi benefity i výzvami, jako je organizace pracovního života, stresové situace a vedení týmu zaměstnanců.

Celý dospělý život se zabývám porozumění sobě samému, fungování lidské mysli v celé své šířce i hloubce a jejímu vlivu na harmonii v našem každodenním životě. Dvacet let se věnuji praxi mindfuless, stejnou dobu buddhistické meditaci vhledu vipassaná. Od roku 2001 působím ve společnosti Buddha Mangala a v pražském Buddhistickém centru Lotus, kde vedu skupiny zájemců o meditaci.

Rád cestuji a do srdce se mně zapsaly zejména dvě země. Jedou z nich je Indie kvůli své přepestré minulosti i současnosti a také proto, že jsem tam potkal některé inspirativní učitele jógy a meditace. Druhou zemí je Španělsko, jelikož z ní pochází moje životní partnerka a díky ní i část mojí rodiny. Soužití s člověkem z odlišného kulturního prostředí je neocenitelnou studnicí životních situací, při nichž je nutné umět se podívat na svět očima toho druhého.

Momentálně procházím profesionálním tréninkem koučování v rámci EMCC (Evropská rada pro mentoring a koučování). Jedná se o mezinárodní organizaci na evropské úrovni, která zodpovídá za kvalitu vzdělávání koučů, jejich akreditace a dohlíží nad výkonem jejich činnosti. Díky tomu je činnost koučů zastřešených v EMCC podrobována pravidelné supervizi a podléhá přísným etickým pravidlům.